Witam na naszej stronie.
 
Poznacie tu off-road od środka. 
Poznacie tu ludzi dla których  samochody terenowe, jazda w błocie, bagnie i wodzie są prawdziwą pasją
a nie sobotnim lansem po bulwarze .
Poznacie tu smak prawdziwej przygody. 
Przygody życia w której pozwolimy wam uczestniczyć w realnym świecie .

CZYM JEST OFFROAD ?

 

  Dla niektórych offroad to niezrozumiałe hobby – rodzaj aktywnego wypoczynku polegającego na jeździe po lasach, górach, wąwozach, kamieniołomach, poligonach, taplaniu się w błocie aż po klamki terenówek, na który patrzą z przymrużeniem oka. Dla wielu jednak offroad to coś więcej, niż tylko przygoda i zastrzyk adrenaliny – to pasja,      możliwość poznawania nowego, bez którego ciężko byłoby żyć.

  Generalnie offroad wiąże się z jazdą samochodem po nieutwardzonych powierzchniach dróg, a podróż ta może odbywać się terenówkami z seryjnej produkcji lub przerabianymi od podstaw na indywidualne zamówienie, ale także quadami czy motocyklami crossowymi  i enduro. Miłośnicy offroadu nie zawahają się użyć nawet pojazdów sportowo- użytkowych, określanych jako SUV-y (Sport Utility Vehicle). Niemniej najważniejsza jest w tym wszystkim przyjemność z jazdy         i uczucia, jakich ona dostarcza. Z pewnością offroad inaczej klaruje się w oczach obserwatorów, inaczej zaś wśród tych znających go „od wewnątrz”, których wciągnął jak narkotyk.

 
Dla jednych offroad to polna, nieprzejezdna droga, dla innych leśny trakt pełen wąwozowych i krzaczastych niespodzianek, jeszcze dla innych to dziewiczy, błotny teren, którego nie da się pokonać bez zastosowania wyciągarki czy liny.Dla wszystkich aktywnych miłośników życiowych extremów to jednak przede wszystkim jedno – pasja. Ekipa tworząca niniejszy serwis to pasjonaci oddający się offroadowi całym sercem, o czym świadczą ich wypowiedzi, doświadczenia i uczucia, jakie w nich wywołuje. Czym jest offroad w ich oczach?

    

TomekMag:
„Dla mnie offroad to chęć przeżycia pewnej przygody i oderwania się za jej pomocą od szarości życia codziennego oraz chaosu, jaki otacza nas wszystkich na co dzień. Kiedy zjeżdżam z asfaltu, zostawiam za sobą wszystkie problemy, jakie mnie ogarniają – zaczyna się coś nowego, inny etap życia. Uczucia związane z wyprawą są bezcenne. To połączenie adrenaliny z bezwzględną chęcią poznawania czegoś innego, niż wszystko dotychczas – tego, co ludzie mogą zobaczyć jedynie w telewizji.” 

Michał „Złomek”:
„Offroad to prawdziwa wojna, w której są zwycięzcy, a niejednokrotnie także ofiary (głównie w sprzęcie), a przede wszystkim – ciężka walka. To możliwość przeprowadzenia sprawdzianu samego siebie, w trakcie którego okazuje się, że wyniki zaskakują nawet mnie. Offroad to dla mnie także zabawa z ludźmi, z którymi dzielę swoją pasję, ogromna frajda z odkrywania pięknych zakątków i ciekawych miejsc niewidocznych zza kryjówek. Sam offroad daje ogromną dawkę adrenaliny, zabawy i pozwala się wyszaleć mimo, że praca na bezdrożu jest ciężka, gdyż czeka wiele nieprzewidzianych rzeczy. Dla mnie offroad to pasja i nałóg, w który człowiek wsiąka i którego organizm później się domaga. Podczas takich wypraw buzują we mnie wszystkie uczucia świata – od gniewu przy dzikiej szarży w głębokim błocie, przez strach na stromych podjazdach, aż po miłość, kiedy po ciężkiej wyprawie wyskakujesz z wozu i głośnym okrzykiem obwieszczasz światu, że <<kocham ten samochód>>.” 

Krzysztof Banderonek
:

„Offroad to dla mnie pasja, pasja i jeszcze raz pasja. Offroad daje mi wolność, możliwość poznania nowych ludzi     i sprawdzenia się w extremalnych warunkach, to także niezwykła przygoda i okazja do szczerej współpracy z innymi. Uczucia, jakie najczęściej uwalniają się podczas wypraw to przede wszystkim totalna wiara w ludzi – w to, że zawsze ktoś mi pomoże i nie jestem skazany na siebie, ale ja również mogę komuś pomóc. Jest to bardzo spontaniczne, szczere, a zarazem normalne. Offroad to sposób na życie, a największa jego zaleta, to dowiedzenie się o swoich własnych słabościach i możliwość pokonywania ich. Kocham offroad za to, że daje tak wielkie możliwości wypoczynku i integracji międzyludzkiej.”

                                                                                                                                                    
                                                                                                                                                                                             Elżbieta Rubiec

 


Masz pozytywnie odjechane na punkcie off-roadu  ?

Napisz do nas i przyłącz się :)

 

 

  ludzie połączeni pasją :)

 

 
51622